top of page
halton česká republika
256

vydaných patentů 
za uplynulých 10 let

9

vlastních 
výzkumných center

211

podaných patentů 
na dalších 10 let

Inovativní technologie Halton pokrývají všechny

aspekty kuchyňských větracích systémů a to dokonce
i v oblastech, kde se vše již zdálo být objeveno.

capture pro digestore

CAPTURE JET PRO DIGESTOŘE

Perfektní zachycení zplodin,

snížení potřeby průtoku odvodního vzduchu o 30-40%.

Klíčovým prvkem návrhu větrání kuchyně je stanovení množství odvodního vzduchu, a tím v návaznosti i vzduchu přívodního. V případě podhodnocených průtoků vzduchu může docházet k úniku zplodin z kuchyňského procesu přes hranu digestoře do prostoru kuchyně anebo přímo do prostoru pro hosty. Teplé zplodiny jsou zpravidla mastné, částečně karcinogenní, nesou s sebou zápachy, ulpívají na površích a výrazně znehodnocují vzduch v pracovním prostoru. V případě nadhodnocených průtoků vzduchu se jedná o neekonomický návrh, kdy se musí ohřívat nebo chladit velké množství přívodního vzduchu, zvyšují se rychlosti vzduchu v zóně pobytu a hluk, vzduchotechnické rozvody, jednotky a ventilátory jsou zbytečně velké a drahé. Cílem je tedy řešení, kdy dosáhneme úplného zachycení par při co nejmenším průtoku.

Halton vyvinul, patentoval a instaluje do digestoří již třetí generaci systému Capture Jet™. Tento systém účinně zachycuje zplodiny z vaření, zabraňuje jejich úniku ze všech stran digestoře, zachovává její velký akumulační objem a současně snižuje potřebu průtoku odvodního vzduchu o 30-40% v porovnání s klasickými digestořemi. Systém je založen na dvou vzduchových proudech, vytvářených specifickým způsobem na obvodu digestoře, pracujících s velmi malým množstvím vzduchu. Vodorovně umístěné trysky zvyšují rychlost vzduchu v dolní části digestoře, zachycují zplodiny z vaření a směrují je k odlučovačům tuku, kde jsou odvedeny. Trysky jsou umístěny na dolní hraně digestoře, co nejblíže kuchyňským spotřebičům. Dochází tedy k zachycení par ihned po jejich přiblížení se ke spodní části digestoře a současně k zachování jejího velkého akumulačního objemu. Páry, které nejsou okamžitě nasáty do odlučovačů tuku, rotují specifickým způsobem v akumulačním prostoru a vodorovným proudem CaptureJet™ jsou nasány a směrovány do odlučovačů tuku svrchu. Svisle situované otvory vytvářejí krátkou, souvislou vzduchovou clonu, která zvětšuje akumulační prostor digestoře a výrazně snižuje rozptyl páry. U nástěnných digestoří je výše popsaný dvouřadý systém instalovaný na třech stranách, u prostorových digestoří na všech čtyřech stranách a chrání tedy celý obvod varného bloku. Kombinací technologií Capture Jet™ a M.A.R.V.E.L je možno dosáhnout snížení množství odvodního vzduchu až o 64%.

capture pro podhledy

CAPTURE JET PRO PODHLEDY

Zadržení zplodin v aktivní části,

snížení potřeby průtoku odvodního vzduchu o 15%.

Pracovní prostor kuchyně lze rozdělit do dvou základních zón. První je varná zóna, kde jsou umístěny kuchyňské spotřebiče produkující mastné a vodní páry, které je třeba zachytit a odvést. Zde je zpravidla instalován odvodní nerezový vzduchotechnický podhled s odlučovači tuku. Druhá zóna slouží pro přípravné práce nebo jako příjem hotových jídel, případně jako komunikace. Zde je většinou instalován výplňový podhled s přívody větracího vzduchu a s osvětlením. Při použití vzduchotechnického větracího podhledu je tedy cílem zadržet zplodiny z přípravy pokrmů v aktivní varné zóně a zamezit jejich úniku do dalších zón. Důvody jsou zřejmé – zplodiny jsou zpravidla mastné, částečně karcinogenní, nesou s sebou zápachy, ulpívají na površích a výrazně znehodnocují vzduch v prostoru. V případech enormních emisí par, např. v době polední špičky, nemusí zamezení šíření par zabránit ani značné přesahy nad varnými zařízeními. Zvyšování průtoků vzduchu podhledem nad nezbytnou mez není ekonomické a nemusí přinést žádaný efekt.

Ve větracích podhledech používá Halton patentovanou, již třetí generaci systému Capture Jet™. Tento systém se instaluje okolo aktivních varných zón, na jejich rozhraní s dalšími zónami. Systém účinně zachycuje zplodiny z vaření produkované v aktivní zóně a zabraňuje jejich úniku do dalších zón, přičemž současně snižuje potřebu průtoku odvodního vzduchu o cca 15% v porovnání s větracími podhledy bez této technologie. Systém je založen na dvou vzduchových proudech, vytvářených specifickým způsobem na obvodu aktivní části větracího podhledu, pracujících s velmi malým množstvím vzduchu. Vodorovné trysky zvyšují rychlost na hraně aktivní části podhledu a směrují zplodiny z vaření zpět k odlučovačům tuku, kde jsou následně zachyceny a odvedeny. Svisle situované otvory vytvářejí souvislou vzduchovou clonu, oddělující od sebe aktivní a pasivní část a brání úniku par z aktivní části. Tímto výrazně snižují rozptyl páry, zvyšují účinnost zachycení par a eliminují riziko cirkulace par způsobené zkratováním s přívodním vzduchem. Kombinací technologií Capture Jet™ a M.A.R.V.E.L je možno dosáhnout snížení množství odvodního vzduchu až o 53%.

vav system
osvětleni halton

VAV SYSTÉM M.A.R.V.E.L.

Masivní úspory energie díky snížení množství odvodního vzduchu.
Až 53% ve spojení s větracími podhledy.
Až 64% ve spojení s digestořemi.

Většina vzduchotechnických systémů pro větrání kuchyní v ČR a SR pracuje tak, že se brzy ráno spustí a po ukončení provozu, často až ve večerních hodinách, vypne. Průtok odvodního i přívodního vzduchu tedy běží na 100%, včetně velmi nákladného ohřevu nebo chlazení vzduchu, bez ohledu na skutečnou potřebu. Použití technologie CaptureJet™ sníží potřebu vzduchu o cca 30-40% u digestoří a o cca 15% u podhledů, avšak provozní náklady jsou stále velmi vysoké. Energeticky náročné kuchyňské systémy s konstantním, 100% průtokem vzduchu bez jeho průběžné regulace lze z určitého pohledu považovat v dnešní technologické době za zastaralé.

Halton M.A.R.V.E.L. je systém s proměnným průtokem vzduchu, vyvinutý speciálně pro použití v profesionálních kuchyních. Hlavním přínosem tohoto systému je výrazné snížení spotřeby energií na provoz větracího vzduchotechnického systému v kuchyni. Systém je možno aplikovat na digestoře i na větrací podhledy.  

M.A.R.V.E.L. je inteligentní, plně flexibilní systém reagující na okamžité potřeby větrání v kuchyních. Dokáže monitorovat momentální stav jednotlivých varných ploch (vypnuto, příprava na vaření nebo probíhající vaření) a má unikátní schopnost nastavit průtok odvodního vzduchu jednotlivými sekcemi digestoří nebo větracího podhledu, nezávisle podle aktuální potřeby. Pokud je v provozu pouze jedna varná oblast, tak je automaticky nastaven potřebný odvod vzduchu pouze přes příslušnou oblast, přičemž odvod vzduchu přes ostatní oblasti (digestoře, sekce podhledu) je nastaven jenom na minimální hodnotu. Systém M.A.R.V.E.L. dokáže plynule regulovat otáčky odvodních ventilátorů, dosahovat požadovaného průtoku vzduchu při co nejmenším možném tlaku a udržovat spotřebu elektrické energie na nejnižší možné úrovni. Příslušné přívodní ventilátory jsou řízeny stejným způsobem. Průběžné snižování průtoku vzduchu přináší i další výhody – snižování hluku a rychlostí vzduchu v zóně pobytu.

Systém M.A.R.V.E.L. je naprosto flexibilní a je vhodný pro všechny typy kuchyní. V kombinaci s digestořemi vybavenými technologií Capture Jet™ dokáže snížit množství odtahového vzduchu až o 64%, v kombinaci s větracími podhledy Capture Jet™ až o 53%. M.A.R.V.E.L. získal 5 mezinárodních ocenění a je jím vybaveno více než 1000 kuchyní po celém světě.

OSVĚTLENÍ HALTON SKYLINE

První profesionální osvětlovací systém vyvinutý pro komerční kuchyně.

Stejnoměrné osvětlení, zvýšená kontrola kvality jídel a čistoty povrchů v kuchyních.

Ideální pracovní podmínky ve spojení s energetickou účinností.

Osvětlení v profesionálních kuchyních bývá často zanedbáváno, přestože se jedná o velmi důležitý aspekt, mající vliv na celý provoz. Moderní kuchyně jsou specifické prostory s typicky velkým množstvím lesklých povrchů z nerezové oceli, vysoce ergonomicky navržené a často propojené s prostorem pro hosty restaurace. Správný systém osvětlení by se měl vypořádat s celou řadou specifických aspektů. Odlesky od nerezových povrchů při standardním osvětlení často oslňují personál, což vede k vizuálnímu diskomfortu, pracovní nepohodě a snížené produktivitě práce. Řešení snížením intenzity osvětlení přináší snížení bezpečnosti práce a hygieny, protože nečistoty nejsou dostatečně viditelné. Pokud je kuchyň propojená s prostorem pro hosty, je třeba brát v úvahu zajištění dostatečného osvětlení pro pracující personál při současném vytvoření neagresivního, příjemného osvětlení a výrazného vykreslení podávaných jídel. V neposlední řadě by měl být osvětlovací systém energeticky účinný.

Osvětlovací systém Halton SKYLINE byl navržen speciálně a výlučně pro profesionální kuchyně a jedná se o první specializovaný kulinářský osvětlovací systém. Systém je založen na nejnovější generaci výkonných a úsporných LED diod zabudovaných do dvou typů bodových svítilen. Jeden typ má široký úhel paprsku o teplotě 4000K, druhý typ má soustředěný paprsek o teplotě 2800K. Svítidlo s širokým paprskem je navrženo tak, aby poskytovalo jednotné a jasné celkové osvětlení a aby nedocházelo k oslnění personálu v kuchyni. Svítidlo s úzkým paprskem slouží k dalšímu zlepšení úrovně osvětlení a barevného vykreslení jídla na strategických místech. Systém má index podání barev a plasticitu podobnou dennímu světlu (zejména v kombinaci dvou svítidel s úzkým paprskem), optimální vyváženost mezi přímými a rozptýlenými složkami světla, konstantní světelný výkon a vytváří světelné podmínky přátelské k cirkadiánnímu rytmu. Systém Halton SKYLINE spotřebuje až 2,4krát méně energie na m2 ve srovnání se zářivkami při rovnoměrnějším osvětlení, životnost LED diod a ovladačů je 50 000 hodin.

Možnosti volitelné výbavy: světelné senzory pro kuchyně využívající denní světlo za účelem dalšího zvýšení úspor energie, verze nouzových svítidel vybavených bateriemi pro případ výpadku elektrické energie, sofistikované způsoby ovládání osvětlovacího systému, možnost měnit barevnou teplotu a další.

cyklonove odhlucovace

CYKLONOVÉ ODLUČOVAČE KSA

Snížení tvorby tukových usazenin na minimum, zvýšení požární bezpečnosti a hygieny,

snížení nákladů na údržbu.

Zplodiny vytvářené kuchyňským procesem obsahují mastnoty, které je třeba z odsávaného vzduchu odloučit v co nejvyšší míře. Neodloučené tuky vytvářejí postupně v plénech digestoří, větracích podhledů a v odvodním potrubí tukové deposity, které zvyšují požární riziko a snižují hygienu z důvodu bujení bakterií. Proto je striktně doporučeno odsávací vzduchovody pravidelně čistit, v některých zemích je toto dokonce zákonem vyžadováno. Při dlouhodobě zanedbané údržbě dochází vlivem tukových usazenin dokonce ke zmenšení průtočného průřezu potrubí a zhoršení funkce celého větracího systému. Cílem je tedy nalézt řešení, které z odtahového vzduchu mastnoty co nejúčinněji odloučí, ideálně bez poklesu účinnosti vlivem postupného zanášení odlučovačů (filtrů).

Pro co nejúčinnější mechanické odloučení tuků vyvinul Halton cyklonové odlučovače KSA, které se skládají ze svisle orientovaných modulů se šestihrannou strukturou. V přední části modulu je štěrbina pro nasávání znečištěného vzduchu, výstupní otvory vyčištěného vzduchu jsou v jejich dolní a horní části. Odsávaný vzduch obsahující mastnoty vstupuje do jednotlivých modulů tak, že je uvnitř modulu uveden do vířivého pohybu. Vzniká zde vysoká odstředivá síla, která vrhá částečky ve vzduchu obsaženého tuku proti stěnám modulu, kde tyto přilnou k jeho stěně a stékají gravitačně dolů do sběrného žlabu. Odstředivá síla je po dobu mycího cyklu odlučovače stejně velká – odlučovače tedy vykazují stále stejnou účinnost a tlakovou ztrátu. Díky minimalizaci tlakových ztrát se snižuje hlučnost a zejména energie spotřebovaná ventilátory na odtahu vzduchu. Vysoká odlučivost tuků přináší zvýšení požární bezpečnosti a hygieny a dále snížení nákladů na údržbu díky menší četnosti čištění odtahových plén a potrubí.  Odlučovače tuku KSA byly testována nezávislou laboratoří, která prokázala 95% účinnost zachycení tukových částic 10μm a větších.

uv technologie

UV TECHNOLOGIE CAPTURE RAY

Výrazná redukce zápachů, minimalizace požárního rizika,

možnost rekuperace vzduchu, snížení nákladů na údržbu, 

zvýšení hygieny.

Zplodiny vytvářené kuchyňským procesem obsahují mastnoty, které je třeba z odsávaného vzduchu odloučit v co nejvyšší míře. Neodloučené tuky vytvářejí postupně v plénech digestoří, větracích podhledů a v odvodním potrubí tukové deposity, které zvyšují požární riziko a snižují hygienu z důvodu bujení bakterií. Dalším aspektem jsou zápachy z kuchyňského procesu, které mohou v hustěji obydlených zástavbách vyvolat stížnosti sousedů. Mechanické čištění vzduchovodů je technicky obtížné, finančně nákladné a neřeší problém se šířením zápachů. Extrémně malé tukové částice se doposud nepodařilo 100% zachytit pomocí mechanických odlučovačů tuku. I přes vysokou účinnost cyklonových odlučovačů KSA Halton dochází v odvodním potrubí k usazování tukových depositů a k šíření zápachů. Proto se celá řada investorů přiklání k sofistikovanějším řešením.

Technologie UV-C Capture Ray™ neutralizuje malé částice tuku, mastné páry a organické složky nezachytitelné primárním systémem mechanického odloučení. Tohoto je dosahováno pomocí dvou jevů. Fotolýza je přímý účinek UV-C záření, při němž dochází k rozkladu dlouhých řetězců molekul tuku účinkem dopadajících fotonů. Ozonolýza spočívá v oxidaci rozložených molekul tuku (těkavých organických složek a některých zápachů) ozónem, který je generován UV-C lampami. Ozón je plyn, a proto k oxidaci dochází nejprve v odtahovém plénu a následně v odtahovém vzduchotechnickém potrubí, kdy je ozón unášen proudem odtahovaného vzduchu. Množství tuku unášeného odtahovaným vzduchem je výrazně zredukováno, což přináší následující výhody: eliminace požárního rizika, zvýšení hygieny, snížení nákladů na údržbu, možnost použití rekuperace tepla (doporučujeme konzultovat s Halton) a velmi výrazné redukci zápachů produkovaných kuchyňským procesem.

Dosažení výše uvedených benefitů však znamená respektovat základní technické podmínky:  snížení množství čištěného vzduchu na minimální nezbytnou úroveň (systém Capture Jet), účinné odloučení velkých tukových částic, které by UV-C systém nezvládl rozložit (mechanická filtrace KSA), zajištění expozice všech malých tukových částic (správné konstrukční řešení digestoře) a přesně vypočtený počet a typ UV-C trubic pro zajištění správné expozice.

 

Při dodržení uvedených zásad a následné správné údržbě jsou problémy s tukovými usazeninami eliminovány a zápachy obsažené v odtahovaném vzduchu se sníží natolik, že dojde k eliminaci stížností sousedů, případně není nutno vyvést potrubí odvodního vzduchu až nad úroveň střechy a vyfukovat vzduch v na nižší úrovni. Umístění výfuku vzduchu z kuchyně s případným zbytkovým ozónem doporučujeme konzultovat s techniky Halton, protože v některých případech je vhodné doplňkové odstranění zbytkového ozónu.

technologie cold

TECHNOLOGIE COLD MIST

Odsávání zplodin od grilů na dřevo a dřevěné uhlí přes studenou vodní mlhu. Zhasínání jisker, předfiltrace tuků, snižování zápalné teploty.

Bezpečnost. Zvýšená hygiena.

Příprava pokrmů v troubách a grilech na dřevo a dřevěné uhlí je stále populárnější, avšak provozování takovéhoto zařízení v uzavřených prostorách s sebou přináší značná rizika. Tato zařízení generují velké množství tuku, olejů, mastnot a částic uhlíku, které se usazují v plénu digestoře a v odtahovém potrubí. Dále jsou pro ně typické vysoké tepelné zisky, které způsobují vysoké teploty v potrubí odsávaného vzduchu. Celkem běžná emise žhavých jisker potom může způsobit vznícení tuků v plénu digestoře a rozšíření ohně dále do potrubí. U všech druhů těchto kuchyňských zařízení je vždy největším problémem zajištění požární bezpečnosti.

Technologie «Cold Mist» vytváří clonu studené vodní mlhy uvnitř digestoře, ještě před vstupem odvodního vzduchu do mechanických odlučovačů tuku. Při prostupu znečištěného vzduchu touto vodní clonou dojde ke zhasnutí jisker, dále k částečnému zachycení částeček kouře a tuků a jejich odvedení do kanalizace. Současně dojde k rapidnímu snížení teploty odvodního vzduchu, čímže je riziko vzplanutí v plénu digestoře výrazně omezeno. Po průchodu vodní mlhou je instalován systém mechanické cyklonové filtrace KSA.

Pro zajištění maximálních úspor vody, využívané technologií vodní mlhy, vyvinul Halton technologii «Cold Mist On Demand» - „studená mlha na vyžádání“. Tento systém monitoruje teplotu povrchu spotřebiče a teplotu odvodního vzduchu a aktivuje systém vodní mlhy pouze v případě, kdy je to skutečně potřeba, nikoliv trvale po celou dobu procesu přípravy pokrmů. Např. v případech trub na dřevěné uhlí s dvířky je systém vodní mlhy aktivován pouze po dobu otevření dvířek. Jedná se o systém, díky kterému lze dosáhnout až 80% úsporu spotřeby vody oproti systému «Cold Mist».

TECHNOLOGIE WATER WASH

Automatické, programovatelné mytí odlučovačů tuku

v digestořích a větracích podhledech.

Výrazná úspora provozních nákladů oproti manuálnímu čištění.

Zvýšená hygiena a požární bezpečnost.

V současných kuchyňských provozech je běžné, že čištění odlučovačů tuku je třeba provádět každý týden. Čím je kuchyň větší, tím více je zde instalováno odlučovačů a tím delší čas tato činnost zabere. V případě celoplošných větracích podhledů se náročnost těchto úkonů násobí, protože přístup k odlučovačům umístěným ve výšce např. 3 m nad kuchyňskými spotřebiči je náročnější. Někteří klienti si pořizují dvě sady odlučovačů, které se průběžně čistí a vyměňují. Jedná se celkově o namáhavou práci při vyndávání, čistění a zpětné montáži odlučovačů.

Výše uvedené komplikace odstraňuje technologie automatického čištění odlučovačů tuku «Water Wash». Odtahová pléna v digestořích nebo větracích podhledech jsou konstruována jako vodotěsná a je v nich instalován rozvod potrubí se speciálními rozprašovacími tryskami. Potrubní rozvod je napojen na centrální jednotku, která zahrnuje elektrickou a hydraulickou část, včetně zásobníku detergentu, dávkovacího čerpadla, elektricky ovládaných ventilů apod. Podle naprogramovaného schéma dle konkrétního případu zajišťuje systém «Water Wash» pravidelné, rychlé, účinné a plně automatické mytí odlučovačů tuku teplou vodou s přídavkem detergentu. Kontrola funkce systému se doporučuje pouze jednou za 6 měsíců. Tradiční čištění odlučovačů je potřeba provádět přibližně pouze jednou ročně, v závislosti na provozu kuchyně. Systém zahrnuje několik předprogramovaných mycích schémat, avšak umožňuje i zcela individuální nastavení. Možnost dálkového monitoringu a přístupu je umožněna, stejně jako u jiných technologií. Technologie «Water Wash» výrazně snižuje náklady na údržbu, šetří čas a přináší pocit jistoty z nezanedbání údržby, snížení požárního rizika a zvýšení hygieny. Náhradní sady filtrů ve velkých kuchyních nejsou potřeba. Uživatelé kuchyně se mohou plně věnovat jejich hlavní činnosti, kterou je příprava pokrmů.

water wash

MONITORING VZT ROZVODŮ KGS

Automatický monitoring tukových usazenin ve vzduchotechnickém potrubí.

Provádějte čištění potrubí, až když je to skutečně třeba.

Automatická bezpečnost.

Ne všechny digestoře nebo celoplošné větrací podhledy jsou technologicky vybaveny tak, že odloučí a dokonale zneutralizují všechny tuky produkované kuchyňským procesem. V těchto případech dochází k postupnému usazování tuků v plénech digestoří a podhledů a v odvodním vzduchotechnickém potrubí. Zde dochází k bujení bakterií a zvyšuje se požární riziko. Proto je striktně doporučeno odsávací vzduchovody pravidelně čistit, v některých zemích je toto dokonce zákonem vyžadováno. Pokud se odsávací prvky a potrubí čistí podle pevného harmonogramu, dochází k tomu, že se tyto úkony provádí příliš brzy (zbytečné náklady) anebo příliš pozdě (vysoké požární riziko, snížená hygiena).

Monitorovací systém tukových usazenin KGS je nástroj pro automatické vyhodnocování množství usazeného tuku v celém odvodním vzduchotechnickém rozvodu kuchyně. Skládá se ze specifických čidel a sběrných jednotek dat. Čidla jsou instalována v plénech digestoří nebo podhledů a dále po celé délce odtahového potrubí. Inovativní optický systém umístěný v čidlech snímá úroveň usazenin tuku na povrchu potrubí. Jakmile je překročena nastavená maximální přípustná hodnota (stanovená dle místních norem nebo předpisů), objeví se na uživatelském rozhraní alarmové hlášení.  Správa budovy je takto včas informována o nutnosti provést vyčištění potrubí. Informace o potřebě provést údržbu může být automaticky zaslána také do systému MaR. Aplikace systému KGS snižuje rizika spojená s požární bezpečností, zvyšuje hygienu a zajišťuje čištění potrubí ve správný čas, kdy je toto skutečně třeba – ani příliš často, ani příliš pozdě.

KGS-Kitchen-Grease-Sensor-v1-620-350.jpg
kgs

HALTON CONNECT & CARE

Nepřetržitý vzdálený monitoring systémů Halton.

Automatické upozornění na anomálie systému a potřebu servisu.

Vzdálené přenastavení systému a odstranění poruch.

Připojte se online a získejte další výhody. 

Sofistikované systémy Halton jako Capture Ray, M.A.R.V.E.L., Cold Mist, Water Was a další jsou automaticky dodávány včetně inteligentního řídicího systému s výstupem na ovládací dotykovou obrazovku. Systém, vyvinutý pro řešení větrání kuchyní, pracuje zcela nezávisle, podle nastavení v době zprovoznění a limitované množství informací o stavu systému může předávat do nadřazeného systému MaR budovy. Vždy je však třeba, aby osoba zodpovědná za provoz jednotky pravidelně sledovala stav systému (prostřednictvím nadřazeného systému nebo na displeji) a v případě potřeby operativně zajistila, co je třeba.

 

HALTON CONNECT

Halton Connect je moderní platforma IoT, jejímž základem je pokročilý cloudový webový portál. K tomuto portálu lze pomocí integrované 4G brány připojit řídicí systém Halton instalovaný v budově. Datový provoz směrem ke cloudu je zabezpečen pomocí VPN (Virtual Private Network) a pomocí SSL šifrovacího protokolu (Secure Sockets Layer). Připojení a shromážděné údaje jsou tedy zcela bezpečné. Halton Connect umožňuje technikům Halton jak nepřetržitý automatický vzdálený monitoring instalovaných systémů Halton, tak plný přístup do nastavení systému. Jednoduché a intuitivní grafické rozhraní ukazuje základní informace o provozu instalovaných systémů. Jako příklady lze uvést u Capture Ray UV-C systému jeho okamžitý provozní stav, počet naběhaných hodin, čas doporučené údržby, výměny trubic, … u VAV systému M.A.R.V.E.L. provozní stavy kuchyňských spotřebičů, okamžité průtoky vzduchu, polohu jednotlivých klapek, historii provozu, … u systému Water Wash nastavení mycích cyklů, upozornění na nedostatek mycího detergentu apod. Plný přístup do nastavení stovek proměnných hodnot systému umožňuje technikům Halton, aby mohli v případě potřeby bezpečně zajistit vzdálenou diagnostiku, optimalizaci systému úpravou nastavení regulátorů či softwaru, poskytnout doporučení týkající se údržby nebo používání zařízení. Vzdálený monitoring spolu s plným přístupem umožňuje opravit většinu nahlášených systémových závad online na dálku, a nebo pouze telefonátem, kdy technik Halton poradí správě budovy nebo přímo týmu kuchyně, jaká opatření je třeba provést.

HALTON CARE

Na služby se často pohlíží jako na výdaj, ale pokud jsou technologie větrání a kvality vnitřního prostředí správně udržovány, snižují celkové náklady na provoz zařízení. Pokud je zařízení zanedbáváno, přibydou problémy a následně se zvýší i náklady. Výhody udržovaného zařízení jsou např. následující: snížení spotřeby energie, snížení nákladů na čištění, prevence skrytých a nevratných poškození zařízení, eliminace stížností ze strany okolí, absence ztráty příjmů v důsledku odstávek, zvýšení hygieny, snížení rizika požáru a další. Halton nabízí servisní smlouvu, týkající se jak vybraných fyzických úkonů, tak vzdáleného automatického monitoringu a servisu „na dálku“ prostřednictvím Halton Connect.

connect & care
bottom of page